Personal Trainer Eğitimi

Personal Trainer, kişilerin spor hayatındaki rehberidir. Üyelerin yaşam tarzları, sağlık durumları, yeme alışkanlıkları gibi durumları göz önüne alarak egzersiz programları düzenlerler. Her üyenin tüm test ve ölçümleri yapılır ve istenen hedefe ulaşabilmek için buna yönelik kişiye özgü programlar hazırlanır ve sistematik şekilde uygulanır. Amacımız en üst düzeyde donanımı sağlayarak en iyi sonucu almaktır.

Personal Trainer yani kişisel antrenörlerin sürekli gelişen sistemi takip etmeleri ve bu yönde ilerlemeleri gerekir. Doğru antrenman planlamasının yanı sıra sağlık ve antrenman biliminde de kendilerini çok iyi yetiştirmeleri gereken bir meslek koludur. Beslenme eğitimi tüm kurumlar tarafından farklı bir eğitim olarak verilirken biz bunu size Personal Trainer Eğitimi içerisinde detaylı bir şekilde diyetisyen hocamız tarafından aktarıyoruz. Çünkü sporcunun en önemli yakıtı besindir. Vücudun doğru ve sistemli çalışabilmesi için gerekli olan enerjiyi besinler sağladığı için, kişisel antrenörlerin beslenme kurallarına hakim olması ve bununla ilgili diyet konularına da hakim olması gerekmektedir
Son yıllarda grup halinde yapılan sporlara nazaran birebir yapılan sporlara yönelim arttı ve bu da kişisel antrenör ihtiyacını doğurdu. İyi bir Personal Trainer olabilmek için aynı zamanda bir takım oyuncusu olmalı ve insanlarla çalışmaktan zevk almalısınız. Üyeler; farkındalığı yüksek, hızlı, dayanıklı, kuvvetli ve kişisel performansı yüksek, zinde antrenörleri tercih ederler. Vermiş olduğumuz eğitimle, tüm bunları size sağlamayı hedefliyoruz.

Yapılan bir araştırmaya göre; 12 hafta boyunca, bir antrenör gözlemi altında direnç antrenmanı yapan kişiler, tek başına antrenman yapanlara oranla %23 daha fazla göğüs kası ve %13 daha fazla bacak kası geliştirdi. Ayrıca vücutlarının tükettiği oksijen miktarı da %7 arttı. Dr. Thomas Storer, “Eğer sistematik bir biçimde çalışamıyorsanız ve kendi kendinizi motive etmekte güçlük çekiyorsanız, bir antrenör eşliğinde çalışın. Bu şekilde elde edeceğiniz verimi tek başınıza elde etmeniz neredeyse imkânsız” diyor.

Personal Trainer Eğitim Konuları

1.Gün Diyetisyen Aslıcan Ateş Hoca İle Beslenme

– Besin Öğeleri

– Makro besin öğeleri tanımı

Karbonhidrat

Protein

Yağlar

– Mikro besin öğeleri tanımı

Vitaminler

Minareller

-Günlük alınması gereken kalori hesabı

-Makro besin hesaplaması

-Metabolik hastalıkların tanımı

-Demir

-insülin direnci ve insülin mekanizması

-Tiroid ve Tiroid hastalıkları

-Kortizol etki mekanizması ve görevleri

-Plasebo etkisi

2.Gün Baran Cimitay Hoca

Somatotip yapı analizi

Somatotip yapıya göre beslenme

Somatotip yapıya göre antrenman

Lipotrofik antrenman ve beslenme

Hipertrofik antrenman ve beslenme

30 günde değişim için beslenme ve antrenman

3.Gün

Fonksiyonel antrenman uygulamalı

Trx antrenman uygulamalı

 

EĞİTİMİN HOCASI

BARAN CİMİTAY

Sizi Arayalım

  • Eğitimle ilgili merak ettiğiniz detaylar için formu doldurun, sizi arayalım.
 

Güvenlik Doğrulaması


hosteslik kursu

Call Now Button0312 231 11 84
WhatsApp WhatsApp Hattı