Pilates Eğitimi

Popülaritesi gün geçtikçe artmaya devam eden pilatesin yüz yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Ruh ve beden arasında bir geçiş yolu olarak nitelendirilen pilates; vücudu geliştirmek, denge sağlamak, esneklik sağlamak, sırt ağrılarını gidermek, günümüz de birçok kişide iş koşullarından veya anatomik yapılarından kaynaklanan postüral bozuklukları, omurga eğriliklerini duruş bozukluklarını onarma, zayıflamalardan sonra sıkılaşma ve toparlama, sarkma ve doku gevşemeleri gibi birçok konuya doğru cevabı pilates vermektedir. Pilatesteki sihirli kelime ‘kontrol’dür! Pilatesin kurucusu Joseph Hubertus Pilates, bu sistemi ilk zamanlarda kontroloji olarak adlandırmıştır. Çünkü kontrol olmadığında yapılan pilates hareketleri amacını yitirir.

Birçok kurum pilatesi sizlere sadece Mat temelli verirken bizler size Mat temelli pilatesten daha etkin olan Reformer (aletli) pilatesin eğitimini de sunuyoruz. Yüz ayrı egzersiz çeşidi yapmanızı sağlayan reformer pilates aleti kas yapısını güçlendirirken kas dayanıklılığını da artırır. Eklemlere aşırı yüklenmeden güçlü bir kas yapısı oluşturma da etkin bir yöntemdir.

Günümüzde pilates sadece kadınlar tarafından yapılan bir spor dalı olarak görülse de, son zamanlarda erkekler de sakatlanmaları engellemek için; kas kuvvetlendirme, esneklik artırma yöntemi olarak pilatese yönelmiştir. Fitness eğitimindeki kas gelişim programları, bölgesel kuvvetlenme ve bölgesel sıkılaşma, duruş bozuklukları gibi egzersizler için de pilatese yönelim artmıştır.

Pilates Süpervizyon Konuları

Temel Pilates Kavramları

Powerhose Anatomisi

Postür Analizi

Temel Duruş Bozuklukları

Klasik Hareket Sıralaması

Pre –  Pilates

Mat 1

Reformer 1

Cadillac 1

Circle & wall serisi 1

 

EĞİTİMİN HOCASI

Seda CİMİTAY

 

Sizi Arayalım

  • Eğitimle ilgili merak ettiğiniz detaylar için formu doldurun, sizi arayalım.
 

Güvenlik Doğrulaması


hosteslik kursu

Call Now Button0312 231 11 84
WhatsApp WhatsApp Hattı