Sanatla Terapi Eğitimi

EĞİTİM HAKKINDA

Eğitimde katılımcılara dışavurumcu teknik ve yöntemler ile farklı sanat materyallerini uygulamalı bir biçimde kullanarak, katılımcıların ifade ve yaratıcılık becerilerini deneyimlemeleri için fırsat sunulacaktır.

EĞİTİMİN AMACI

Eğitim bireysel, aile ve grupla terapi süreçlerinde kullanılan etkin ve kanıta dayalı sanat terapisi yöntemleri konusunda temel bir bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlamaktadır.

EĞİTİMİN PROGRAMI

Sanat terapisi; bireylerde olumlu bir gelişmeye neden olmak, çatışmaları çözümlemek, bedensel ve ruhsal problemleri azaltmak, sorun çözmek, stresle başa çıkmada yardımcı olmak üzere tanı ve tedaviyi sağlamada çeşitli sanat materyallerinin kullanımı olarak tanımlanmaktadır. Sanat terapisi, farklı sanat materyallerinin duygusal özelliklerini ve klasik psikoterapi yaklaşımlarını birleştirir.

Sanat ve terapi ilişkisi, çeşitli sanat materyalleriyle işitsel ve görsel imgeler oluşturmayı, görsel imgeleri somut objeler haline getirmeyi ve bu objeler üzerinde çalışılmasını içermektedir. Her yaştan bireyler ile çalışılabilen sanat terapisi özellikle kendisini sözel olarak ifade etmede güçlük yaşayan bireylerde etkili bir yöntemdir. Kişilerin bastırmış oldukları duygusal çatışmaların ortaya çıkmasını kolaylaştırabileceği düşüncesiyle ruh sağlığı uzmanları tarafından kullanılmaktadır.

EĞİTİMCİ HAKKINDA

Uzm. Psk. Dan. Gülsüm TÜRKELİ

Alanya’da rehber öğretmen olarak görev yapmaktadır. Birçok test ve eğitimde bakanlık formatörüdür.

Sizi Arayalım

  • Eğitimle ilgili merak ettiğiniz detaylar için formu doldurun, sizi arayalım.
 

Güvenlik Doğrulaması


hosteslik kursu

Call Now Button0312 231 11 84
WhatsApp WhatsApp Hattı